“Η κίνηση δίνει Ζωή”

Με το σύνθημα, “Η κίνηση δίνει Ζωή” εορτάστηκε η 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στο Γυμνάσιο Δομοκού.

Οι μαθητές/τριες του Γυμνασίου Δομοκού μαζί με τους μαθητές/τριες του Λυκείου Δομοκού έκαναν πεζοπορία, περιπλανήθηκαν στη φύση και έπειτα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν σε live μετάδοση την αθλήτρια κα. Ελένη -Νένα- Ανεστοπούλου. Η κα. Ανεστοπούλου τους τόνισε τον σπουδαίο ρόλο που διαδραματίζει ο αθλητισμός στην ανάπτυξη του χαρακτήρα και της φυσικής και ψυχικής υγείας. Μέσα από μια κατάθεση καρδιάς μας συγκίνησε όλους. Την ευχαριστούμε θερμά για τον χρόνο και την ενέργεια που αφιέρωσε στο να μοιραστεί την εμπειρία της ζωής της μαζί μας. Ευχαριστούμε θερμά την Διευθύντρια του Λυκείου Δομοκού κ.α. Κιαμούρη Αριστέα  για την πρωτοβουλία της να την προσκαλέσει καθώς και τον καθηγητή φυσικής αγωγής  κ. Τσιλούλη Χρήστο και όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας!