Εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 2024

Φέτος η σχολική γιορτή για την 25η Μαρτίου γιορτάστηκε με ιδιαίτερη επισημότητα και λαμπρότητα στο σχολείο μας.

Μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Υπουργός Υποδομών και Μεταφορών κ. Χρήστος Σταϊκούρας, ο Δήμαρχος Δομοκού κ. Χαράλαμπος Λιόλιος και ο Αντιδήμαρχος κ. Νικόλαος Καλημέρης, στο πλαίσιο συντονισμού των έργων αποκατάστασης των ζημιών που άφησαν οι μεγάλες κακοκαιρίες Daniel και Elias στην περιοχή.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου παρουσίασαν ποιήματα, χορευτικά και ένα επετειακό θεατρικό με παραδοσιακές στολές και τραγούδια. Επιδίωξή μας είναι κάθε χρόνο η γιορτή να μας προσφέρει μνήμες, συγκίνηση και περηφάνεια.

Συγχαίρουμε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου που πήραν μέρος στη γιορτή και ιδιαίτερα τους εκπαιδευτικούς κα Πάνου Βασιλική ΠΕ06 που είχε την επιμέλεια της γιορτής και τον κ. Τσιλούλη Χρήστο ΠΕ11.